RELIGIA. KLASA 4A,4B

przez | 28 maja 2020

RELIGIA. KLASA 4A,4B

Klasa IVA i IVB

Temat: Trening czyni mistrza

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów:„Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził».A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za

tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski”

(Mt 5, 43-48)

Jezus powiedział: „Bądźcie więc wy doskonali…”. A to po prostu znaczy: „Miłujcie doskonale”. Jak doskonalić, jak trenować „dziedzinę” miłości, o której naucza Jezus? Wystarczy trenować codziennie. W bardzo prosty sposób. Zawsze wieczorem przypomnij sobie najpierw cały miniony dzień, a potem odpowiedz na trzy pytania:

-Co wczoraj (dzisiaj) zrobiłam, zrobiłem ze względu na siebie? (Dla siebie? Co dobrego, ale może i -niestety -niedobrego?)

-Co wczoraj (dzisiaj) zrobiłam, zrobiłem ze względu na innych (Dla innego człowieka? Dla kogo?)

-Co wczoraj (dzisiaj) zrobiłam, zrobiłem ze względu na Pana Boga?

Przypomnij sobie wczorajszy dzień. Co po kolei robiłaś, robiłeś, co się działo? A teraz pomyśl. Opowiedz o tym, co sobie przypomniałeś, Panu Jezusowi. Czy w związku z tym, o czym pomyślałeś, chcesz coś zmienić? Poprawić? Inaczej się zachować? To też powiedz Jezusowi i poproś Go o pomoc. Możesz także poprosić o wsparcie ulubionego świętego lub świętą. To jest Twoje zadanie na dzisiaj. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Print Friendly, PDF & Email