„Misiowe podróże po Polsce”. Klasy 2 :)

przez | 17 września 2020

Uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami panią Agnieszką Szczesna i panią Bogusławą Gdala biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie dla klas 1-3 „Misiowe podróże po Polsce”.

Głównym założeniem projektu jest przekazanie dzieciom z innych miast  podstawowej wiedzy na temat miasta, do którego przyjechał miś . Zapoznanie się z jego historią, położeniem geograficznym. Poznanie charakterystycznych zabytków, tradycji, ciekawostek danego miasta a także ważnych osób ze świata kultury, sztuki tworzących historię.

Dzisiaj do drzwi naszej szkoły zapukała Marianna- mały słodki miś a zarazem wielka podróżniczka . Naszym zadaniem będzie pokazanie Mariannie naszego pięknego miasta – Świętochłowice.Widać było po naszej podróżniczce małe zmęczenie więc klasy przygotowały dla niej łóżeczko aby chwilę odpoczęła i nabrała sił ponieważ od poniedziałku rusza z nami w podróż po naszym mieście.

O swojej przygodzie miś Marianna  poinformuje całą Polskę , a kolejną szkołą do jakiej się uda w ostatnim tygodniu września to Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie.

https://m.facebook.com/100383695126770

Kolorowa mapa Polski z rysunkami charakteryzującymi regiony kraju: np. kopalnie na Śląsku, Syrenka w Warszawie czy smok wawelski w Krakowie

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email