RELIGIA. KLASA 1A

przez | 8 czerwca 2020

RELIGIA. KLASA 1A

 Kl. I  „a” 

Religia – Anna Karankowska    

 Lekcja z dnia 08.06.2020r     

 

  Temat katechezy – Jezus uczy nas kochać wszystkich ludzi

Cel katechezy: Ukazanie posługi misjonarzy jako realizacji Jezusowego wezwania do głoszenia Dobrej Nowiny na całym świecie.

Pan Jezus kocha człowieka i wszystkich chce uczynić jedną rodziną Bożą. Dlatego po zmartwychwstaniu Jezus daje Apostołom taki nakaz: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem”

I poszli Apostołowie na cały świat, a ich następcy nadal ofiarnie niosą Dobrą Nowinę do wszystkich zakątków ziemi i opowiadają o Jego miłości oraz udzielają chrztu.

Kościół ze swej natury jest misyjny, ponieważ chce wszystkich ludzi doprowadzić do zbawienia, bo wszyscy są powołani do tego, aby być dziećmi Bożymi. Zadanie głoszenia Jezusa po całym świecie mówi nam, że historia Jezusa nie zakończyła się dwa tysiące lat temu, wręcz przeciwnie – Jego historia rozszerza się nadal po całym świecie.

Uczniowie posłuchali Jezusa i i opowiadali wszystkim o Jego miłości. Każdy może poznać naukę Jezusa. Ale jest jeszcze wiele ludzi na całym świecie, którzy nie słyszeli o dobrym, kochającym Bogu. Dlatego wciąż są ludzie, którzy wyjeżdżają do różnych miejsc na ziemi, aby głosić Ewangelię. Są to: księża, siostry zakonne, ale i ludzie świeccy. Księżą misjonarze głoszą Ewangelię , chrzczą, odprawiają Mszę Świętą i odpuszczają grzechy. Opiekują się biednymi i chorymi.

Siostry zakonne – misjonarki także opiekują się ludźmi i głoszą słowo Boże.

Misjonarzami są także lekarze, pielęgniarki, nauczyciele i inni ludzie, którzy jadą do odległych krajów, opiekują się biednymi, chorymi, uczą ich pisać i czytać, zakładają szkoły.

 

 

 

 

 

Zadanie domowe:

  1. Przeczytaj uważnie treść katechezy.
Print Friendly, PDF & Email