PLASTYKA. KLASA 7A,7B,7C

przez | 2 czerwca 2020

PLASTYKA. KLASA 7A,7B,7C

Drodzy uczniowie!  Ponieważ kończycie w tym roku edukację plastyczną warto podsumować niektóre wiadomości dotyczące sztuki.

happening- Pisząc w nieco upraszczający sposób, happening to rodzaj spektaklu, w którym artysta lub grupa osób wykonuje pewne działanie, często posiadające społeczny wymiar. Akcje zazwyczaj odbywają się w miejscach publicznych, gdzie gromadzą się duże grupy ludzi; przestrzeniach reakcji, protestu, manifestacji.

https://www.youtube.com/watch?v=TvYBToAp2hk

  • performance– Performance określa się najczęściej jako sytuację artystyczną, w  której zarówno przedmiotem, jak i podmiotem okazuje się być ciało performera. Osoba realizująca performance, znajduje się w ściśle określonym kontekście czasu i przestrzeni – otwartej bądź zamkniętej. Tematem  podobnego przedsięwzięcia może być każdy aspekt, pojęcie, przedmiot wybrany przez artystę, przedstawiony w dowolny sposób.

https://www.youtube.com/watch?v=Cc9BVD_D3BU

https://www.youtube.com/watch?v=VgeRLYqDsMs

  • teatr plastyczny– Teatr plastyczny, inaczej teatr malarzy, teatr plastyków, teatr narracji plastycznej, w którym nośnikiem znaczeń i emocji jest obraz przenosząc istotę sztuki teatru na plastykę teatralną.

https://www.youtube.com/watch?v=y_Ij4qR6J-A

  • akcja plastyczna– działania podobne jak w happeningu
  • scenografia, kostium, rekwizyty–  plastyczna oprawa filmu, sztuki teatralnej, widowiska operowego, baletowego lub telewizyjnego. Składa się z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci i oświetlenia.

UWAGA! Nie ma zadania.

Print Friendly, PDF & Email