RELIGIA. KLASA 2B

przez | 11 maja 2020

RELIGIA. KLASA 2B

 Kl. II  „b” 

Religia – Anna Karankowska    

 Lekcja z dnia 11.05.2020r      

 

  Temat katechezy – Zesłanie Ducha Świętego

Cel katechezy: Poznanie prawdy o Duchu Świętym.

Po święcie Wniebowstąpienia Pańskiego, kolejnym z ważniejszych świąt obchodzonych przez katolików jest święto Zesłania Ducha Świętego, inaczej też nazywane Zielone Świątki.

Święto to obchodzone jest w siódmą  niedzielę  po Wielkanocy.

Jest to jedno z najważniejszych świąt upamiętniające Zesłanie Ducha Świętego na Maryję Matkę Jezusa i Apostołów.

Pan Jezus wiele razy mówił Apostołom o Duchu Świętym, którego im ześle z nieba. Powiedział, że Duch Święty będzie im i ludziom którzy w Niego uwierzą i będą się do niego modlić pomagał, pocieszał i dodawał odwagi.

Apostołowie po powrocie z Góry Oliwnej razem z Maryją udali się do Wieczernika ( miejsca w którym spożywali ostatnią wieczerzę z Jezusem), gdzie  modlili się wspólnie prosząc Jezusa o pomoc, bojąc się o swoje życie, gdyż ścigani byli przez ludzi, którzy ukrzyżowali Jezusa.

Dziesiątego dnia po wniebowstąpieniu, Jezus wypełnił swą obietnicę zsyłając na nich Ducha Świętego. Apostołowie nie widzieli Ducha Świętego, ale odczuwali Jego moc w sobie i w wielu znakach, cudach, których przez ich ręce dokonywał. Otrzymali od Niego wiele darów takich jak: mądrości, rozumu, męstwa i odwagi. Mogli teraz iść w świat i głosić słowo Pana Jezusa. Nie bali się mówić o Bogu. Ludzie z obcych krajów rozumieli słowa apostołów, chociaż nie znali ich języka. Duch Święty występuje jako gołębica oraz również pod symbolami języków ognia i wiatru. Jako gołębica ukazał się Panu Jezusowi podczas chrztu w rzece Jordan.

Duch Święty mieszka w każdym z nas od przyjęcia chrztu. Duch Święty to trzecia Osoba Boska , 1- Bóg Ojciec, 2- Syn Boży i 3- Duch Święty.

Duch Święty opiekuje się też całym  Kościołem.

 

Zadanie domowe:

  1. Narysuj w zeszycie symbole Ducha Świętego i zielone gałązki brzozy.

Zadanie domowe wykonać do dnia 14.05.2020r. 

Print Friendly, PDF & Email