RELIGIA. KLASA 1B

przez | 15 maja 2020

RELIGIA. KLASA 1B

 Kl. I  „b” 

Religia – Anna Karankowska    

 Lekcja z dnia 15.05.2020r      

 

  Temat katechezy – Słuchamy Dobrej Nowiny o Jezusie

Cel katechezy: Uświadomienie, że Ewangelia odczytywana szczególnie podczas Mszy Świętej niedzielnej jest specjalnym zaproszeniem do przyjęcia jej przez każdego człowieka jako prezentu od Pana Boga.

Pan Jezus wysyła do nas zaproszenia, szczególnie na niedzielną Mszę Świętą. Pragnie , abyśmy Go słuchali uważnie podczas czytania Ewangelii przez księdza.

Słowo Ewangelia oznacza radosną, szczęśliwą nowinę, w której Jezus Chrystus jest głównym bohaterem. Słuchając i czytając Pismo Święte, spotykamy się z żywym Bogiem, który chce działać w nas. Cześć oddawana Ewangelii, jest czcią którą okazujemy Jezusowi Chrystusowi.

Ewangelia to Księga, dzięki której poznajemy Pana Jezusa: Jego życie i naukę, Jego cierpienie i zmartwychwstanie, przebywanie na ziemi, by objawić swoją miłość wobec każdego człowieka.

Ewangelię znajdziemy w drugiej części Pisma Świętego, to znaczy w Nowym Testamencie. jest ich cztery i każda opowiada o Panu Jezusie. Nowy Testament, mówi nam o tym wszystkim, co Bóg przekazał nam przez Pana Jezusa. Po śmierci Pana Jezusa i Jego Zmartwychwstaniu uczniowie spisali jego naukę, dzięki pomocy Ducha Świętego i tak powstał Nowy Testament, kt­­óry zawiera Dobrą Nowinę, czyli Ewangelię.

 Podczas każdej Mszy Świętej ksiądz czyta wybrany fragment z jednej Ewangelii. Ewangelię słuchamy w postawie stojącej przez co wyrażamy szacunek wobec Pana Jezusa, który okazuje nam swoją miłość. Po odczytaniu Ewangelii ksiądz przypomina, że jest to Słowo Boga, dlatego mówi „Oto Słowo Boże”, a ludzie odpowiadają „Bogu niech będą dzięki”, Następnie ksiądz w kazaniu objaśnia i przybliża nam słowa Pana Jezusa, które odczytał z Ewangelii.

 

Zadanie domowe:

Napisz w zeszycie rymowankę :

W Piśmie Świętym, Boże Słowa, bo to Księga wyjątkowa.

 

Zadanie domowe wykonać do dnia 19.05.2020r. 

Print Friendly, PDF & Email