RELIGIA. KLASA 7B

przez | 30 kwietnia 2020

RELIGIA. KLASA 7B

 Kl. VII „b”

Religia – Anna Karankowska    

Lekcja z dnia 30.04. 2020r                         

           

Temat katechezy – Zwycięstwo

Cel katechezy:  Zapoznanie z prawdą wiary w zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie Jezusa ma dla chrześcijan niezwykłe znaczenie, jest podstawą wiary. Fakt Jego zmartwychwstania potwierdzają wszystkie pisma Nowego Testamentu. Świadectwem zmartwychwstania Jezusa Chrystusa są między innymi:

– wiadomość o pustym grobie która została potwierdzona przez kobiety, które w niedzielę wczesnym rankiem udały się do grobu z wonnymi ziołami, aby namaścić nimi ciało zmarłego Chrystusa. Po zbliżeniu się do grobu ujrzały anioła siedzącego, który wskazał im na pusty grób, oznajmił prawdę o zmartwychwstaniu,

– ukazanie się Jezusa Chrystusa apostołom w Wieczerniku,

– wstąpienie na oczach apostołów do nieba.

Zmartwychwstając Pan Jezus potwierdził, że jest Bogiem i że wszystko, co mówił i obiecywał jest prawdą.

Dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa chrześcijaństwo jest religią radości i nadziei. Nie zatrzymuje się na samym krzyżu i cierpieniu, nie proponuje samych wyrzeczeń i nie stawia zakazów. Ukazuje za to człowiekowi perspektywę szczęścia i pokazuje drogę jaką powinien iść, by je osiągnąć.

Wiara w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa daje nam chrześcijanom pewność, że też po śmierci zmartwychwstaniemy. Dlatego też Święta Wielkanocne są dla nas najważniejszym     i największym świętem wiary. Wiarę w zmartwychwstanie wierzący wyznają, przyjmując sakramenty Kościoła.

 

Zadanie domowe

  1. Przeczytaj uważnie tekst katechezy.
  2. Napisz jakie są symbole Zmartwychwstałego Chrystusa

 

   Zadanie domowe wykonać do dnia 5.05.2020r

   Zasady komunikowania – adres email annakaran@gazeta.pl

 

   Na powyższy adres proszę o przesłanie informacji dotyczące wykonania  zadania, jak również kierowania pytań dotyczące tematyki zadania.

 

  

 

Print Friendly, PDF & Email