RELIGIA. KLASA 7A,7C

przez | 16 kwietnia 2020

RELIGIA. KLASA 7A,7C

Klasa VIIA (15.04.2020) i VIIC (17.04.2020)

Temat: Wielkanoc – szatan pokonany.

W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień zastały odsunięty od grobu. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: «Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie»”. Wtedy przypomniały sobie Jego słowa, wróciwszy zaś od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba. (Łk 24,1-11)

Zmartwychwstanie Jezusa jest najlepiej udokumentowanym cudem świata. Zmartwychwstania nikt nie widział, bo to przekracza możliwości umysłu człowieka, ale wielu widziało Zmartwychwstałego. Maria Magdalena zobaczyła Jezusa w ogrodzie i wzięła Go za ogrodnika. Widzieli Go apostołowie w Wieczerniku i pięciuset uczniów jednocześnie. W największe święto chrześcijan – Zmartwychwstanie Pańskie – stoimy przy pustym grobie i cieszymy się. Jezus żyje! Spełniło się wszystko, co zapowiedział Bóg – szatan został pokonany. Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest wydarzeniem, z którego wywodzi się cała nasza wiara. Jest ono zapowiedzią naszego zmartwychwstania. W przeżyciu tajemnicy zmartwychwstania pomagają nam znaki, które towarzyszą świętowaniu Wielkanocy. Rozpoczyna się ono w Wielką Sobotę podczas liturgii Wigilii Paschalnej. W czasie tej uroczystości wspominamy zwycięstwo Jezusa nad śmiercią. Choć nadal podlegamy śmierci i przemijaniu, to dzięki zmartwychwstaniu Jezusa my również zmartwychwstaniemy. Jeśli tylko będziemy gotowi Jemu ofiarować swoje życie: radości i smutki, wówczas będziemy patrzeć w przyszłość z nadzieją, która nie pozwoli poddać się zwątpieniu i pomoże podnosić się z upadków.

Zastanów się

Jak świętujesz uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego? r Jak ważne są dla ciebie wydarzenia Wielkiej Nocy? r Co dla ciebie znaczy zawołanie: „Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, a my razem z Nim”? r Czy wierzysz, że i ty kiedyś zmartwychwstaniesz?

 

Przepisz temat i napisz krótką notatkę. ( Prześlij zdjęcie notatki na adres anewie2@wp.pl do 21.04.20202) Pozdrawiam.

Print Friendly, PDF & Email