RELIGIA. KLASA 4A,4B

przez | 2 kwietnia 2020

RELIGIA. KLASA 4A,4B

Klasa IVA (30.03.2020 r.)  i IVB (30.03.2020 r.)

Katecheza

Temat: Ogród Oliwny – najtrudniejsza droga

Przeczytaj poniższy tekst:

Każdy z nas przeżywa czasem trudne chwile i potrzebuje wtedy osób, z którymi może porozmawiać. Rady zaufanych przyjaciół pomagają nam, gdy gubimy się na ścieżkach życia. Także Pan Jezus w trudnych chwilach potrzebował wsparcia. Był wieczór. Jezus wiedział, że następnego dnia będzie cierpiał i umrze. Bał się tego, jak każdy człowiek. W tę najtrudniejszą noc udał się wraz z uczniami do Ogrodu Oliwnego, zwanego też Getsemani. Prosił swoich uczniów, by Mu towarzyszyli i wspierali Go. Wybrał trzech: Piotra, Jakuba i Jana, by byli blisko Niego, by modlili się razem z Nim.

Przeczytaj, co o tej bardzo trudnej chwili w życiu Pana Jezusa mówi Ewangelia. „Jezus wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną; towarzyszyli Mu także uczniowie. Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: „Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie”. A sam oddalił się od nich na odległość około rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: „Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich. Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!” Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i pokrzepiał Go. Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku. Rzekł do nich: „Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie”. (Łk 22,39-43.45-46)

Zadanie

  1. Odszukaj w książeczce do nabożeństwa dowolną pieśń wielkopostną i przepisz dwie zwrotki do zeszytu. (Czas na zrobienie i przesłanie zdjęć do 7.04.2020 dla obu klas) anewie2@wp.pl

Pozdrawiam  🙂

Print Friendly, PDF & Email