RELIGIA. KLASA 2B

przez | 20 kwietnia 2020

RELIGIA. KLASA 2B

 Kl. II „b”

Religia – Anna Karankowska 

Lekcja z dnia 20.04.2020r                              

 

Temat katechezy – Niedziela Bożego Miłosierdzia

Cel katechezy – Poznanie prawdy o Bożym Miłosierdziu

Uroczystość Bożego Miłosierdzia świętujemy w  pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Została ustanowiona przez św. Jana Pawła II w 2000 roku.

Miłosierdzie – oznacza „miłość od serca”. W Krakowie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Sanktuarium – to szczególne miejsce święte, modlitwy, upamiętniające ważne wydarzenia , w którym w sposób szczególny Bóg udziela swej łaski. Zazwyczaj sanktuarium to kościół lub jego część. Ludzie którzy udają się do sanktuarium nazywamy pielgrzymami.

O ustanowienie tego święta prosił Jezus Chrystus w trakcie objawienia się zakonnicy Faustynie Kowalskiej. Jezus objawił się Jej 22 lutego 1931 roku       w celi klasztornej, ubrany w białą szatę . Stojąc unosi prawą rękę w geście błogosławieństwa, lewą ręką wskazuje na swoje serce, z którego wychodzą promienie w kolorze czerwonym i bladoniebieskim. Kolor czerwony oznacza krew, a bladoniebieski wodę. W trakcie objawienia Jezus Nakazał namalować obraz swej postaci i obiecał, że dusza, która będzie czcić ten obraz, nie zginie.

Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany według projektu zakonnicy Faustyny Kowalskiej, która została świętą. Pod postacią Chrystusa na obrazie widnieje napis Jezu Ufam Tobie.

 

    Zadanie domowe  

  1. Wklej do zeszytu obrazek Jezusa Miłosiernego.
  2. Napisz w zeszycie następujące zdanie „Jeśli chcesz pomóc ludziom, bądź dla nich przede wszystkim dobrym przykładem”

 

  Zadanie domowe wykonać do dnia 23.04.2020r

   Zasady komunikowania – adres email annakaran@gazeta.pl

 

 

Print Friendly, PDF & Email