RELIGIA. KLASA 2B

przez | 16 kwietnia 2020

RELIGIA. KLASA 2B

Kl. II „b” 

Religia – Anna Karankowska    

Lekcja z dnia 16.04.2020r                          

 

Temat katechezy – Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Cel katechezy: Pogłębienie wiedzy o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Po Świętach Wielkanocnych obchodzimy pamiątkę tego wielkiego wydarzenia jakim jest zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentalną prawdą naszej wiary.

Po męce i śmierci na krzyżu w piątek popołudniu  ciało Chrystusa zostało złożone w grobie wykutym w skale, zamkniętym olbrzymim kamieniem.

W niedzielę wczesnym rankiem trzy Święte niewiasty: Maria Magdalena, Maria Matka Jakuba i Salome udały się do grobu z wonnymi ziołami, aby namaścić nimi ciało zmarłego Chrystusa. Po zbliżeniu się do grobu ujrzały anioła, który na ich oczach wystraszył strażników pilnujących grobu, odsunął kamień i usiadł powyżej kamienia. Maria Magdalena natychmiast udała się do apostołów, aby ich powiadomić o tym fakcie. Pozostałe dwie kobiety weszły do grobu i ujrzały anioła siedzącego, który wskazał im na pusty grób, oznajmił prawdę o zmartwychwstaniu.

 

Zadanie domowe

  1. Jak nazywają się święta, które obchodziliśmy?
  2. O czym nam przypomina krzyż?
  3. W którym dniu tygodnia Jezus zmartwychwstał?
  4. Gdzie możemy się spotkać ze zmartwychwstałym Chrystusem?

 

   Zadanie domowe wykonać do dnia 20.04.2020r

   Zasady komunikowania – adres email annakaran@gazeta.pl

 

   Na powyższy adres proszę o przesłanie informacji dotyczące wykonania      zadania, jak również kierowania pytań dotyczące tematyki zadania.

Print Friendly, PDF & Email