WYCHOWANIE FIZYCZNE. KLASA 8 a,b,c i 6 b

przez | 27 marca 2020
WYCHOWANIE FIZYCZNE. KLASA 8 a,b,c i 6 b
Drodzy uczniowie
Mamy taki okres, że pewne sprawy musicie wziąć w swoje ręce. W chwili obecnej dotyczy to między innymi własnego rozwoju fizycznego i sprawności. Ma to duże znaczenie dla waszego zdrowia czy samopoczucia. Poprzez WF i wszelką aktywność fizyczną popularyzujemy prozdrowotny styl życia, który powinien nam wejść w nawyk aż do dorosłego życia. Pamiętajcie, że systematyczna aktywność fizyczna, to nie tylko dobry wygląd, ale też mniejsze ryzyko chorób zarówno w waszym wieku , jak i życiu dorosłym.
Może dzisiaj na początek pomyślmy o ruchu ogólnie. Wiemy, że większość czasu wolnego spędzamy na oglądaniu tv, grach na telefonie czy PC , tak, tak i odrabianiu zadań. 😀 Każde oderwanie się od tych czynności będzie małym wysiłkiem! W tym czasie wstańcie na chwilę rozprostować „kości”, popatrzcie w prawo i lewo, poruszajcie głową, ramionami, podskoczcie kilka razy! I teraz rzecz ważna, jeśli piłeś , jadłeś i coś masz na biurku rusz się i odnieś TO na właściwe miejsce! Nie czekaj, aż zrobi to ktoś za Ciebie! To także ruch, nie czekaj do końca dnia. Dobrze byłoby, gdybyś robił to od razu 😉 z każdą jedną „paczką po niezdrowych chipsach!” 🙂 Pomagaj i wyręcz rodziców „ogarnij” swój pokój , wyjdź z psem na chwilę na spacer.
A teraz propozycje serio – rozpocznij każdy kolejny dzień serią; krążeń ramion w przód , tył x 10 skrętów tułowia stojąc 10 w każdą stronę 10 przysiadów krążeniem bioder 5 razy w P , 5 w L stronę 5 podskoków na prawej, lewej nodze spróbuj wykonać – chłopcy 2×10 pompek, dziewczęta 2×5 zwykłych lub 10 damskich, „brzuszki” seria 2 x 10 Nie zapomnij również o ważnych ćwiczeniach rozciągających.
 
ZADANIE Zadanie które proszę przesłać na mój adres e-mail podany poniżej, (w word, pdf lub zdjęcie odręcznie napisanej notatki) do piątku 03.kwietnia; podaj 5 podstawowych przepisów obowiązujących w piłce koszykowej podstawowe przewinienia
as-psor1@o2.pl
NIE ZAPOMNIJ PODPISAĆ SWOJEJ PRACY IMIENIEM I NAZWISKIEM ORAZ KLASY!
To na dzisiaj wszystko! Pozdrawiam
 
Print Friendly, PDF & Email