Pasowanie na Czytelnika

przez | 5 marca 2020

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 5 marca 2020 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy Ia i Ib.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor Szkoły pani Katarzyna Borowiec oraz wicedyrektor pani Grażyna Krawczyk, wychowawczyni klasy 1a pani Bogusława Gdala oraz wychowawczyni klasy 1b pani Agnieszka Szczesna, no i oczywiście uczniowie obu klas.

Bibliotekarz pani Joanna Wieczorek przywitała wszystkich przybyłych wspólnie z bibliotekarzem panią Izabellą Szafranalias- Szafrańską i z klubem działającym przy bibliotece (Strażnicy Czytelnictwa).

Następnie pani Joanna Wieczorek odczytała list czerwonej lokomotywy do uczniów, który wprowadził wszystkie dzieci w podróż po zagadkowej krainie, kończącą się uzyskaniem tytułu Czytelnika Biblioteki Szkolnej.

Dzieci podzielono na grupy i wspólnie z opiekunami i zawiadowcami stacji (Strażnicy Czytelnictwa) rozpoczęły swoją zagadkową podróż.

Czerwona Lokomotywa ruszyła ze stacji KLASOWO. Uczniowie po wykonaniu pierwszego zadania otrzymali pierwszy wagonik i pociąg odjechał do stacji WUEFOWO. Na stacji czekały już rozsypane puzzle, a po ich ułożeniu wszyscy ruszyli do stacji PORTIEROWO. Stacja ta umożliwiała dalszą drogę tylko po zdaniu testu z wiedzy o baśniach. Oczywiście wszyscy uczniowie klasy pierwszej wykazali się ogromną wiedzą i dobrnęli do stacji POKOJOWO NAUCZYCIELSKIE. Czekał tu na przyszłych czytelników zawiły labirynt, po wyjściu, z którego pociąg dotarł na stację ŚWIETLICOWO.  Po rozwiązaniu zadania, wszystkie grupy otrzymały ostatni wagonik i udały się do stacji LITERKOWO, gdzie wspólne ułożyły hasło.

Wierszyk o książce zadeklamowała uczennica klasy 6c Wiktoria Widera.

Obie klasy złożyły ślubowanie „dobrego czytelnika” i otrzymały „Prośby książki”, które zajmą honorowe miejsce w klasach pierwszych.

Wszystkie dzieci zostały uroczyście pasowane na czytelnika przez panią wicedyrektor, a panie bibliotekarki wręczyły pamiątkowe zakładki do książek i książki (ufundowane przez szkołę – DZIĘKUJEMY!!!).

Na koniec głos zabrała pani Wicedyrektor podkreślając jak ważny to dzień w życiu pierwszoklasistów.

Wszystkim NOWYM CZYTELNIKOM jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy samych ciekawych lektur!!! Czekamy również na ilustracje wykonane po przeczytaniu otrzymanych książeczek, z których stworzymy wystawkę biblioteczną. Pierwszaki w przyszłym tygodniu odwiedzą bibliotekę i zobaczą jak wygląda praca bibliotekarza oraz samodzielnie wypożyczą pierwszą książkę.

 Na tej samej uroczystości zostały również wręczone Dyplomy za przeprowadzone Konkursy Biblioteczne, (o których pisaliśmy już wcześniej):

  • „Selfie z książką”. Konkurs wygrała Oliwia Fydrych uczennica klasy 7c.
  • Konkurs wiedzy o książce „Dziennik Cwaniaczka”: Oto wyniki konkursu:

1 miejsce – Izabela Drewniok klasa 4b .

2  miejsce – Sebastian Stargała klasa 5d.

3 miejsce – Wiktoria Widera klasa 6c.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Jeszcze raz wszystkim GRATULUJEMY!!!

Bibliotekarze: J. Wieczorek, I. Szafrańska

Opowiedziała i sfotografowała Iza Szafrańska

Print Friendly, PDF & Email