Biblioteka szkolna poleca :)

przez | 24 marca 2020

Biblioteka szkolna poleca 🙂

Biblioteka zamknięta ? Nie dla Ciebie!

Miejsca gdzie można poczytać w Internecie za darmo:

https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

na przykład:

 1. https://lektury.gov.pl/czytaj/pan-tadeusz-czyli-ostatni-zajazd-na-litwie
 2. https://lektury.gov.pl/szukaj/Krzy%C5%BCacy
 3. https://lektury.gov.pl/szukaj/w%20pustyni%20i%20w%20puszczy

Darmowe Ebooki http://cyfroteka.pl/kategoria1_1219

Książki dla dzieci 10 – 12 lat

 1. http://miastodzieci.pl/bajki/ fantastyczne bajki do czytania i oglądania. Historie banalne (np. Muminki) i nietypowe (np. o podróżach) oraz najpiękniejsze legendy.
 2. http://www.yummy.pl/library/pl/main/pl/bajki– ogromna ilość bajek i w dodatku też lektury szkolne, które pozwolą Twojemu dziecku lepiej przygotować się do lekcji. Książki można zarówno czytać online, jak i słuchać wersji audio.
 3. http://basn.pl/wierszyki/ – na tej stronie znajdziesz zabawne i mądre wierszyki dla dzieci.

Audiobooki dla dzieci:

 1. http://www.yummy.pl/library/pl/main/pl/bajki tutaj znajdziesz audiobooki bajki takie jak np. Księżniczka na ziarnku grochu, Jaś i Małgosia, Brzydkie kaczątko czy Opowieść wigilijna.
 2. http://www.bajkownia.org/bajki-do-sluchania – duży wybór bajek, bardzo ciekawa tematyka i dodatkowo dostępne są wersje do czytania, jeżeli mama chce, żeby maluch słuchał jej głosu, a nie głosu lektora.
 3. http://audio-bajki.pl/–  bajeczki czyta między innymi Marian Opania. Na tej stronie utwory podzielone są na kategorie np. nowoczesne, klasyczne, z całego świata czy edukacyjne.
 4. http://dzieci.epapa.pl/piosenki/6/ kolejna strona, z której możesz pobrać utwory do odsłuchu.

Bajki terapeutyczne dla dzieci

 1. http://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/– na tej stronie znajdziesz książki dla najmłodszych, którzy borykają się z problemami takimi jak nieśmiałość, moczenie nocne czy wysoki poziom stresu oraz tych, których rodzice się rozwodzą. Bajki terapeutyczne mają za zadanie wspomóc Twoje dziecko w zrozumieniu trudnych dla niego kwestii i wytłumaczyć mu zagadnienia, których nie do końca rozumie.
 2. http://nasze-bajki.pl/pl/listaBajekTematycznych.aspx?kid=7,8,24,6&lnk=Bajki_terapeutyczne&lnk2=Bajki%20terapeutyczne&kid2=6 – kilka ciekawych bajek dla dzieci, które mają problemy ze zdrowiem, są smutne lub boją się ciemności.

Bezpłatne e-booki z Instytutu Pamięci Narodowej to świetny przykład na popularyzację wiedzy historycznej. Pobierzemy je z portalu edukacyjnego pamiec.pl. Jest sporo publikacji specjalistycznych, ale i takie, które można czytać bez wcześniejszego przygotowania. Formaty to czasami tylko PDF, ale często również czytnikowe.

Nie potrafisz znaleźć lektury online

pisz do Nas pomożemy!

Izabella Szafranalias-Szafrańska – iza081@gmail.comlub znajdź mnie na FB

Joanna Wieczorek – joannawie@op.pl

 
 

Print Friendly, PDF & Email