JASEŁKA – Magiczny czas, świąteczny czas :)

przez | 18 grudnia 2019
W tym roku szkolnym w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W specjalnie przygotowanych strojach oraz scenografii ukazującej Maryję oraz Józefa podążających do Betlejem nasi najmłodsi uczniowie ukazali narodziny Jezusa Chrystusa. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu klasy 2 przypomniał gościom, że święta już tuż, tuż.Na długo w naszej pamięci pozostanie magiczny taniec aniołów w wykonaniu klasy pierwszej, który wprowadził w zachwyt naszych gości.
Jasełka zaprezentowano społeczności szkolnej oraz nauczycielom w godzinach porannych. W godzinach popołudniowych spektakl obejrzały Rodziny naszych występujących i uczniów. Mali artyści podbili serca publiczności, oklaskom i bisom nie było końca, łzy wzruszenia pojawiły się na wielu twarzach.
Po spektaklu głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Katarzyna Borowiec, która pogratulowała uczniom wspaniałego występu oraz złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości, jak co roku stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. A nie jest to takie proste, gdy tematyka – historia narodzin Jezusa w Betlejem – jest oczywiście niezmienna. Udało się to wybornie wychowawcom klas pierwszych pianiom Bogusławie Gdala i Agnieszce Szczesnej oraz wychowawcy klasy 2 pani Urszuli Głąb.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach serdecznie dziękujemy :). Przeżyte emocje na długo pozostaną w naszej pamięci :).

 

 

Print Friendly, PDF & Email