Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Szkolnej.

przez | 27 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Szkolnej.
26, 27 listopada 2019 r. w naszej bibliotece szkolnej odbyła się impreza czytelnicza „Dzień Pluszowego Misia” dla uczniów klas pierwszych 🙂 . To bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone święto na całym świecie. Postanowiliśmy i my uczcić kochanego pluszaka.

(Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.)

Całość przygotowała i przeprowadziła w oparciu o swój scenariusz pani bibliotekarka Joanna Wieczorek. Przez cały czas towarzyszyły nam słowa Haliny Bechlerowej „Czy to jutro, czy to dziś, Wszystkim jest potrzebny miś!”

W zajęciach brała udział Pani Dyrektor Katarzyna Borowiec oraz wychowawcy klas pierwszych: Pani Bogusława Gdala oraz Pani Agnieszka Szczesna. Każdy uczestnik przyszedł z własnym pluszowym misiem.
Dzieci w klasach przygotowały laurki dla misia.

Na początku dzieci wysłuchały misiowej historii powstania święta, potem uczestniczyły w misiowych zabawach, słuchały misiowych wierszy i opowiadań, obejrzały misiową wystawkę i misiową biblioteczkę. Na koniec było słodkie „CO NIECO” oraz MISIOWA NIESPODZIANKA.

Biblioteka szkolna w tym dniu zamieniła się w przytulną „Misiową Bibliotekę”. Z każdego kąta przyglądały się nam pluszowe misie. Dzieci na pewno na długo zapamiętają to przemiłe święto – bo przecież najprzyjemniej – móc przytulić się do Misia :).

Opowiedziały:  I. Szafrańska 🙂 i J. Wieczorek 🙂

Galeria

Misiowa Niespodzianka klasa 1a

Misiowa Niespodzianka klasa 1b

Print Friendly, PDF & Email