Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Ogólnopolski projekt edukacyjny.

przez | 17 października 2019

Czytam z klasą

Nasza szkoła bierze udział w  ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą.  Lekturki spod chmurki”, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.  Projekt ma na celu  rozbudzić u  uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywność czytelniczą, integrować zespół  klasowy, zachęcać rodziców do czytania dzieciom.

 W projekcie biorą udział placówki oświatowe z całego kraju i zagraniczne szkoły polonijne. Autorem projektu jest Pani Honorata Szanecka
a nauczycielami wprowadzającymi innowację w naszej szkole wychowawcy klas pierwszych:  Agnieszka Szczesna i  Bogumiła Gdala.

Czas trwania innowacji to okres od 02.09.2019 r. do 31.05.2020 r. Projekt podzielony jest na 3 moduły, w którym dzieci dokonują wyboru lektury,
a następnie wykonują zadania przypisane do danego modułu.

Klasy 1 a  i  1b wybrały w pierwszym module „Fikuśne lekturki spod chmurki” lekturę „Przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych
i sześciu lewych)”.

Dzieci po wysłuchaniu lektury będą wykonywać  zakładkę do książki oczywiście nawiązującą do przeczytanej lektury, utworzą kącik czytelniczy i umieszczą w nim plakat projektu oraz zaproszą gościa, który przeczyta im fragmenty lektury.

Kochani trzymajcie za nas kciuki bo zaczynamy!!!  🙂

Print Friendly, PDF & Email