Pasowanie na ucznia 2017

przez | 8 października 2017

Dnia 6 października 2017 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość „Pasowania na ucznia”. W tym roku mamy tylko jedną klasę pierwszą, która liczy 24 uczniów. Na początku pani dyrektor Teresa Szczęsna powitała wszystkich zebranych i skierowała kilka ciepłych słów do uczniów i ich rodziców. Na uroczystość przybył „król Ołówkos z małżonką i gwardzistami”. Zanim dzieci zostały pasowane na uczniów musiały wykonać zadania przygotowane przez króla. Rozwiązywali zagadki, zaśpiewali piosenkę, powiedzieli wierszyk i rozwiązywali zadania matematyczne. Musiały również wykazać się sprawnością fizyczną i wykonać ćwiczenia gimnastyczne. Po tych wszystkich próbach, które dzieci przeszły pomyślnie, złożyły uroczyste ślubowanie. Przed panią dyrektor i rodzicami ślubowały, że będą godnie reprezentować szkołę, uczyć się pilnie i dbać o jej dobre imię. Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Była to podniosła i wzruszająca chwila. Dzieci stały się 100% uczniami naszej szkoły. Uroczystość zakończyła się w klasie, gdzie na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy.

Tekst: Gabriela Spicka

Print Friendly, PDF & Email