Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

przez | 6 września 2017

4 września 2017 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek, który rozpoczął nowy rok szkolny 2017/2018. Jest to rok szczególny, gdyż właśnie z dniem 1 września została wdrożona nowa reforma oświaty. Zgodnie z jej założeniem nasza szkoła podstawowa do tej pory sześcioletnia została przekwalifikowana na ośmioletnią.

Po mszy św. w kościele, przywitaliśmy naszych uczniów oraz ich rodziców uroczystym apelem. 

W tym dniu w naszej szkole gościł zastępca prezydenta miasta pan Bartosz Karcz. Na apelu wszystkich serdecznymi słowami powitała dyrektor szkoły pani Teresa Szczęsna i życzyła wszystkim owocnej nauki oraz efektywnej pracy w nowym roku szkolnym. Pan Bartosz Karcz przedstawił plan rozbudowy boisk szkolnych i siłowni na powietrzu. Obiecał szybkie ich oddanie do użytku.

W tym roku powitaliśmy w progach naszej szkoły najmłodszych uczniów czyli pierwszoklasistów. Po raz pierwszy mamy tylko jedną klasę pierwszą liczącą dwudziestu czterech uczniów. Dzieci otrzymały od radnej pani Urszuli Owoc – Kani słodycze.

Print Friendly, PDF & Email