Dzień Śląski 2016

przez | 2 października 2016

        30 września 2016 r. po raz 19 – ty w  odbył się w naszej szkole Dzień Śląski. Tradycyjnie, w samo południe, pani dyrektor Teresa Szczęsna dokonała uroczystego otwarcia, przypominając, że nieprzerwanie od 1998 roku impreza ta jednoczy nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły, rodziców oraz lokalną społeczność przy dźwiękach śląskiej muzyki. Uczniowie klasy VC i IID przygotowali pod opieką pani Justyny Baic i Haliny Imielskiej występ teatralny w gwarze śląskiej. Nie zabrakło tradycyjnych śląskich strojów.

Kultywując śląską tradycję, rodzice przygotowali „sztandy”, na których sprzedawane były różne smakołyki. Jak zwykle, wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w mittingu sportowym.

W tym roku do udziału w naszym święcie zaprosiliśmy zespół „Freedom” z ZSO nr2 w Świętochłowicach oraz zespół „Zgrani fest” z CKŚ. Oba koncerty wzbudziły zainteresowanie, a piosenki porwały wszystkich do wspólnego śpiewu.

Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród dla dzieci za udział i zdobycie czołowych miejsc w konkursach towarzyszących Dniu Śląskiemu. Uczniowie mieli okazję wykazać się plastycznie. Temat prac to zamki i pałace Śląska. Odbył się również konkurs wiedzy o Śląsku oraz literacki – uczniowie tworzyli ilustrowany słowniczek gwary śląskiej. Oczywiście nagrodzono również zwycięzców mittingu sportowego. Najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród specjalnych w loterii fantowej.

Do zobaczenia w przyszłym roku! Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję śląskiej biesiady.

tekst: p. Aleksandra Kalmus

A oto jak mówią o nas w mediach >> klik

Print Friendly, PDF & Email