Spotkanie ze Sznupkiem 2016

przez | 12 września 2016

8.09. 2016 pierwszoklasiści naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W Miejskim Domu Kultury uczniowie mieli możliwość spotkania się ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji. Zobaczyli film poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Przypomniano dzieciom znaczenie niektórych znaków drogowych i numerów alarmowych. Dużą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozów policji i straży miejskiej, a także uruchomienia syreny. Wszyscy uczniowie otrzymali też odblaskowe plecaki i opaski, które ufundował Urząd Miejski w Świętochłowicach.

Najmłodsi odwiedzili także Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Strażacy oprowadzili ich po jednostce, zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do gaszenia pożarów i ratowania ofiar wypadków drogowych. Pierwszoklasiści mieli także okazję użyć sikawki strażackiej i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci miały również okazję zrobić sobie zdjęcie z prezydentem Świętochłowic Dawidem Kostempskim oraz komendantami: policji, straży pożarnej i straży miejskiej.

Print Friendly, PDF & Email