Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie!

przez | 10 grudnia 2015

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie!” towarzyszącego projektowi e – podręczniki.

Celem projektu e-podreczniki jest opracowanie i udostępnienie bezpłatnych e-podręczników z większości przedmiotów i zasobów edukacyjnych na platformie edukacyjnej.

E-podręczniki będą całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Dostępne z dowolnego miejsca o dowolnej porze, siedem dni w tygodniu. Online i offline – w razie kłopotów z siecią, za pomocą aplikacji natywnych dla systemów operacyjnych Android, IOS, Windows. Na  komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach, czytnikach e-booków, tablicy interaktywnej.

Zapraszamy także rodziców i uczniów na blog epodreczniki

http://blog.epodreczniki.pcss.pl/jest-juz-35-e-podrecznikow/

Ostatnio wyliczono, że na stronie www.epodreczniki.pl mamy już ponad 12 100 obiektów interaktywnych, blisko 1600 filmów, około 400 nagrań audio oraz niespełna 12 000 ilustracji. Obok e-podręczników udostępniono już 2 673 materiałów dodatkowych bezpłatne i dostępne dla każdego

Nauczyciele naszej szkoły także korzystają z portalu epodreczniki.pl Przykładem wykorzystania na lekcji e – podręcznika jest lekcja zajęć komputerowych przeprowadzona w klasie 5b w piątek 04.12.2015. Lekcje przeprowadziła pani Aleksandra Wieczorek, która przygotowała scenariusz zajęć wykorzystując materiały z e – podręcznika. Temat lekcji Wprawić świat w ruch – przejścia i animacje w prezentacji. Materiały zamieszczone na stronie doskonale przydały się do lekcji. Uczniowie na rzutniku zobaczyli materiały edukacyjne dotyczące e – podręcznika, następnie samodzielnie odwiedzili stronę epodręczniki.pl, gdzie w zakładce zajęcia komputerowe klas 5 przejrzeli informacje dotyczące wstawiania animacji. Następnie po wykonaniu zadania 1 z e – podręcznika w grupach 2 – 3 – osobowych rozpoczęli  przygotowania prezentacji multimedialnych pt. „Witaminy i minerały w mojej diecie”. Efekty pracy można zobaczyć poniżej.

 

Zapraszamy do korzystania ze strony epodreczniki.pl

Print Friendly, PDF & Email